2. Поштові індекси України

Для того, щоби взнати поштовий індекс того чи іншого населеного пункту України вам необхідно над полем пошуку натиснути "Вибрати регіон" та вибрати із випадаючих списків назву області, ради (району) та безпосередньо населеного пункту.

Приклад:

 

Зразу ж після вибору населеного пункту із третього випадаючого списку автоматом буде виводитися  поштовий індекс відповідно зеленим кольором.

Принципи побудови системи поштової індексації України ілюструються таблицею:

ЦИФРИ ІНДЕКСУ
1 2 3 4 5
Адміністративне утворення (центр) Міське відділення зв’язку
Адміністративне
утворення (територія)
Місто, район Міське відділення зв’язку
Сільське відділення зв’язку
Населений пункт

 

Перша та друга цифри усіх індексів – позначають адміністративні утворення (центри та території). Наприклад: 43000 – м. Луцьк.

Третя цифра індексів вказує на місто чи район, які підпорядковуються центру адміністративного утворення. Наприклад: 45000 – Волинська обл., м. Ковель.

Четверта і п’ята цифри індексів вказують на номери підпорядкованих їм населених пунктів або поштових відділень. Наприклад: 45063 – Ковельський район, с. Любитів.

Для позначення поштампів використовуються індекси з третьою, четвертою і п’ятою цифрою 000. Для позначення міських і районних відділень зв’язку використовуються індекси з четвертою і п’ятою цифрою 00. У разі відсутності інформації про приналежність адреси отримувача до певного міського відділення зв’язку рекомендується проставляти індекс центрального відділення, тобто проставляти четвертою та п’ятою цифрами два нулі.